W związku z trwającą pandemią koronawirusa, informujemy Państwa uprzejmie że zaplanowane wydarzenia zostały na chwilę obecną przesunięte do chwili pełnego poluzowania obostrzeń.

Listopad 2020 r.

Wystawa pt.” Krajobraz Polski”

Wystawa autorstwa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr. 2 w Bytomiu. Prace zostały wykonane w ramach zajęć plastycznych pod kierunkiem mgr Aliny Muschalik.
Fotorelacja z wystawy dostępna będzie na stronie internetowej biblioteki.

Wystawa dostępna będzie do końca listopada br. galeria Rotunda (II piętro) , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

WYDARZENIA REALIZOWANE W RAMACH XIV BYTOMSKIEJ JESIENI LITERACKIEJ
 UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE

Spotkanie autorskie

Spotkanie z Martą Knopik autorką książki "Czarne Miasto". Ksiąska to debiut literacki opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz…"Czarne Miasto" jest niczym jeden z bohaterów powieści, którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia.

23.11 godz. 18:00 sala wykładowa III piętro , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Spotkanie autorskie

.Anna Meiser „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anna Meiser autorką opracowań zbioru wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis
jej życia ale również historia i dzieję Polaków doświadczonych trudem wojny którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie.  Spotkanie organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - Odział w Bytomiu.

24.11 godz. 18:00 sala wykładowa III piętro , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Grudzień 2020 r.

Wystawa

Wernisaż wystawy fotografii prezentującej prace uczestników warsztatów fotograficznych "Bytom uśmiecha się do Ciebie".
Fotorelacja z wystawy dostępna będzie na stronie internetowej biblioteki oraz Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
03.12 br. o godzinie 17:00 zaprezentujemy relacje z udostępnionej wystawy. Materiały dostępne będą na stronie internetowej biblioteki oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytom.

Wystawa dostępna będzie od 03.12 do końca br.  galeria Rotunda (II piętro) , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Wystawa

Wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 46. Prace powstały podczas zajęc plastycznych prowadzonych przez Panią Aldone Grzybek .

(termin w trakcie ustalania ) galeria Rotunda (II piętro) , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.