W związku z trwającą pandemią koronawirusa, informujemy Państwa uprzejmie że zaplanowane wydarzenia mogą zostać przesunięte do chwili pełnego poluzowania obostrzeń.

Luty 2021 r.

Wystawa

Wystawa fotografii prezentującej prace uczestników warsztatów fotograficznych "Bytom uśmiecha się do Ciebie". Foto - relacja z wystawy dostępna jest na stronie internetowej biblioteki oraz Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających bibliotekę do końca lutego 2021 r.
G
aleria Rotunda (II piętro) , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Walentynkowa randka w ciemno z … książką

W dniach od 11 do 22 lutego b.r. serdecznie zapraszamy Szanownych Czytelników do udziału w zabawie Walentynkowa randka w ciemno z … książką.

Dorosłych czytelników, zainteresowanych wzięciem udziału w naszej zabawie, zapraszamy do Wypożyczalni Literatury Beletrystycznej i Wypożyczalni Literatury. Popularnonaukowej, młodszych zaś do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, mieszczących się przy Placu Jana III Sobieskiego 3 w godzinach pracy biblioteki.
więcej tutaj

Zasłuchani zaczytani

W ramach projektu „Zasłuchani zaczytani” chcemy zaprosić naszych czytelników do wysłuchania fragmentów powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy”. Nagranie opublikowane zostanie na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku, a przeczyta je Pan Michał Jaszek. Pracownik szpitala, przyjaciel osób niepełnosprawnych ze Wspólnoty Burego Misia, którym poświęca każdą wolną chwilę.

Kącik Artystyczny „KreaTYwnia”

Pracownicy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, w trakcie warsztatów on-line udostępnionych na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku pokażą, jak w prosty sposób wykonać kartkę walentynkową.

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Marzec 2021 r.

Wystawa

Kopalnie w fotografii zaklęte : z teki Maxa Steckel.  W marcu  2021 roku, w przestrzeni galerii Rotunda zostaną zaprezentowane, zdjęcia Maxa Steckela z teki Czarne Diamenty, prezentujące zabudowę kopalń i pracę górników.

Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających bibliotekę od 2 marca br. do końca miesiąca.
G
aleria Rotunda, gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Spotkanie autorskie

Spotkanie z młodą poetką Julią Staszak, na którym autorka czytać będzie swoje wiersze oraz opowie o swojej twórczości. Spotkanie zostanie nagrane i opublikowane na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku.

UWAGA! PODANE TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE.