W miniony piątek, w ramach projektu „Qulturalna Retroteka”, gościliśmy autorkę książek dla dzieci, Justynę Bednarek. Była dziennikarka i redaktorka w swoim dorobku ma wiele tytułów, wystarczy chociażby wymienić: „Pięć sprytnych kun”, „Historie spod podłogi”, „Babcochę” czy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Pani Justyna opowiedziała o sobie, swojej twórczości i bohaterach swoich książek. Skłoniła również dzieci do własnej aktywności twórczej, której efektem było wykonanie przez każde dziecko projektu własnej skarpetki. Wśród całej masy skarpet znalazły się: policjantka, baletnica, lekarka, królowa, a nawet zaskakująca skarpetka-koń.

Serdeczność autorki, uśmiech na twarzy i otwartość na dialog z dziećmi sprawiły, że spotkania, w których wzięli udział uczniowie z klas II i III Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu, przebiegły w miłej, ale i twórczej atmosferze. Mamy nadzieję, że pani Justyna będzie z uśmiechem na twarzy wspominać spotkanie z nami, a dzieci zachęcone przez autorkę do czytania książek, będą często odwiedzać bibliotekę i chętnie sięgać po kolejne historie literackie.

IMG 20190927 101911

IMG 20190927 102203

IMG 20190927 103224

IMG 20190927 105816