Rozpoczęliśmy spotkania z cyklu “CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”, odbywające się w ramach projektu „Qulturalna Retroteka”. Uczestniczą w nich dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne oraz słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który jest partnerem projektu. Dzisiaj gościliśmy grupę „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego nr 16. Opowiadanie o kotku Filemonku głośno czytały słuchaczki BUTW: panie Ilona Dobrowolska i Zofia Golder. Pani Ilona okazała się nie tylko zapaloną lektorką, ale i amatorką śpiewu, dlatego też spotkanie przebiegło śpiewająco. Po wysłuchanej bajce dzieci sprawdziły swoją pamięć i talent plastyczny, wykonując ilustracje do tekstu.

20190917 124942

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partner projektu: